کد خبر: ۱۳۹۲۱۱۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۰
ریزش مو
دانشمندان بنیاد بین‌المللی تحقیقات مو در دانشگاه برسیکای ایتالیا بر این باورند که احتمالا توانسته‌اند راه حلی را برای کچلی پیدا کنند که البته برای افراد ضعیف النفس مناسب نیست.

درمان کچلی 

درمان کچلی با خون‌آشام

دانشمندان بنیاد بین‌المللی تحقیقات مو در دانشگاه برسیکای ایتالیا بر این باورند که احتمالا توانسته‌اند راه حلی را برای کچلی پیدا کنند که البته برای افراد ضعیف النفس مناسب نیست.

 

محققان دریافته‌اند که می‌توانند با تزریق محلول بدست آمده از خون افراد کچل، در بخشهای بدون مو مجددا مو پرورش دهند.

 

این درمان موسوم به «خون آشام» شامل گرفتن خون از افراد و پردازش آنها در دستگاهی است که پلاسمای غنی از پلاکت را استخراج می‌کند و دوباره درون سر تزریق خواهد شد.

 

دانشمندان بر این باورند که این محلول سپس سلولهای بنیادی جدید زیر پوست را که می‌توانند به رشد مجدد مو کمک کنند، تحریک خواهد کرد.

 

این درمان در حال حاضر در برخی فرآیندهای آرایشی مورد استفاده بوده که از تزریق پلاسمای غنی از پلاکت برای کاهش تاثیر پیری در چهره و دستها استفاده می‌شود.

 

این پژوهش که در مجله Dermatology منتشر شده، بر روی افرادی انجام گرفت که در میان دو درصد مبتلایان به ریزش موی آلائاتا قرار دارند.

 

اگرچه محققان معتقدند این درمان برای انواع کچلی مانند کچلی مردانه نیز قابل کاربرد است.

 

محققان در حال حاضر به تحقیقات بیشتر در این زمینه مشغول بوده و امیدوارند بتوانند آنرا به شکل کرم برای اجتناب از کاربرد سرنگ تولید کنند.

کلید واژه:((درمان کچلی ریش,درمان کچلی,درمان کچلی سکه ای,درمان کچلی سر,درمان کچلی کشاله ران,درمان کچلی قناری,درمان کچلی ارثی,درمان کچلی ناخن,درمان کچلی پا,درمان کچلی موضعی،درمان ریزش مو,درمان ریزش مو ارثی,درمان ریزش مو با داروهای گیاهی,درمان ریزش مو در زنان,درمان ریزش موی سر,درمان ریزش مو با روش prp,درمان ریزش مو سکه ای,درمان ریزش موی ارثی,درمان ریزش مو در یزد,درمان ریزش موی سکه ای))

منبع:ایسنا

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
نظر: