کد خبر: ۱۳۹۲۵۷۱۱
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۶
ساختار اداری کشور
ساختار اجرایی کشور وزارتخانه ای بنام وزارت کشور وجود دارد .
  جایگاه استانداری در ساختار اداری کشور

  جایگاه استانداری در ساختار اداری کشور 

ساختار اجرایی کشور وزارتخانه ای بنام وزارت کشور وجود دارد که این وزراتخانه بنا به وظیفه اش به تنظیم و نظارت مسائل مختلف در زمینه های سیاسی، امنیتی، انتظامی، اجتماعی و حتی فرهنگی و اقتصادی می پردازد.

 این وزارتخانه برای اجرای برنامه ها و وظایف متعددی که دارد دست به ایجاد تشکیلاتی در هر استان زده که به آن تشکیلات استانداری می گویند.

 استانداری ها خود به فرمانداری ها، شهرداریها، بخشداریها و دهداریها تقسیم می شوند که این تشکیلات همه به اجرای وظایف وزارت کشور مدد میرساند.

ابتدا  از  8 سال پیش طبق قانون شهرداریها تا حدودی از زیر مجموعة استانداریها خارج و بیشتر با شوراها مرتبط شدند. اما همچنان از نظر تشکیلاتی تابع ساختار استانداریها و وزارت کشور هستند. وزارت کشور تمام برنامه های خود را توسط استانداریها و استانداریها برنامه های اجرایی خود را توسط فرمانداریها و فرمانداریها کلیه امور خود را در سطح حوزه مربوطه توسط بخشداریها انجام می دهند.

(ساختار نظام اداری کشور،استانداری خوزستان,استانداری آذربایجان غربی,استانداری آذربایجان شرقی,استانداری البرز,استانداری کردستان,استانداری خراسان رضوی,استانداری مازندران,استانداری زنجان,استانداری قزوین,استانداری گیلان،استانداری کشور,استانداران کشور,سایت استانداری کشور,استانداری کل کشور,استانداری های کشور,استانداری های کل کشور,استخدام استانداری کشور,استخدامی استانداری کشور,سازمان استانداری کشور,استخدام استانداری کشوری)

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
نظر: